شنبه، بهمن ۰۳، ۱۳۸۳

كنسرت شكيلا

این مطلب از وبلاگ قدیمی دستنوشته ها به این صفحه منتقل شده است.
توفيقي دست داد تا ولخرجي كنيم و بليط كنسرت شكيلا رو در تورنتو بگيرم. در اين مدتي كه اينجام كنسرت‌هاي زيادي از خواننده‌هاي لوس‌آنجلسي و همينطور كنسرت‌هايي از داخل ايران مثل گروه آريان برگزار شده، اما براي ديدن برنامه شكيلا خويشتن‌داري كاري از پيش‌ نبرد و رفيتم و بليط سي و پنج دلاري (البته مستضعفيشو كه بايد مي‌رفتيم طبقه دوم!) خريدم. برنامه در سالن Toronto Center For The Art برگزار مي‌شد. سالن بسيار زيبايي كه يكي از ده‌ها سالن برگزاري موسيقي و رقص توي اين شهره.
شكيلا كارهاي فوق‌العاده قشنگي (البته نه جديد) اجرا كرد. از كنسرت هم خيلي خوب استقبال شده بود. با وجودي كه در يكي از سردترين شب‌هاي زمستون امسال تورنتو (22 ژانويه 2005) با برف و كولاك شديدي كه من تا به حال در عمرم باهاش برخورد نكرده بودم، برگزار شد، اما مردم خيلي خوب استقبال كرده بودن. برآورد من از جمعيت بين 600 تا 700 نفر بود. اما طبقه سني و اجتماعي مردمي كه در اين كنسرت شركت كرده بودن، جالب بود. شايد بيشتر از 60 درصد مردم بالاي 50 سال، 30 درصد هم بين 30 تا 40 سال و زير 40 سال واقعاً شايد بيشتر از 10 درصد نبودن. نكته جالب ديگه اينكه 25 تا 30 نفر از خانم‌ها با حجاب بودن. اين رقم براي اين جمعيت با توجه از شناختي كه من از جامعه ايراني اينجا پيدا كردم، عدد بزرگيه. اينجا مسلمون‌هاي با حجاب رو زياد مي‌شه ديد. كه نسبتاً راحت در جامعه زندگي مي‌كنند، تحصيل مي‌كنن و يا كار مي‌كنند. اما من شخصاً در جامعه ايراني اينجا خيلي كم خانم باحجاب ديدم. بيشتر محجبه‌هايي كه در سطح شهر مي‌شه ديد، آفريقايي، عرب و پاكستاني هستند.

نظرات خوانندگان :

Name : parisa

E-Mail : parisa_azimaee@yahoo.com

URL :

Date : Sat, 16 Apr 2005

kheili jaleb bood dar zemn inghadr be khodet shak nadashte bash axa be oon khoobi

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نظر شما چیست؟

توضیحی درباره مستند فرزندانقلاب

--> همانطور که بارها توضیح‌ داده‌ام این مستند محصول بی‌بی‌سی فارسی است و نقش من همانطور که در تیتراژ فیلم آمده محقق و یکی...