یکشنبه، مرداد ۲۷، ۱۳۸۷

داستان انقلاب – قسمت یازدهم

آیت‌الله خمینی و انقلاب سفید

در پادکست مقدمه داستان انقلاب توضیح داده بودم که از 36 قسمت برنامه، سه قسمت آنرا موفق نشده بودم که ضبط کنم. قسمت یازدهم یکی از آنها بود که به لطف آقای علی زالی، یکی از خواننده‌‌های خوب وبلاگ دستنوشته‌ها که از ایران آنرا برایم فرستاد، این قسمت هم قابل ارائه شد. اگرچه کیفیت صدای این قسمت با قسمت‌های دیگر کمی متفاوت است، اما آنقدر مطالب تاریخی مهمی در آن بررسی می‌شود که پارازیت‌های زمینه خودبخود ناشنیده می‌شوند. هرچند به گمانم همین پارازیت‌ها هم خاطرات آن دوران رادیو‌های موج کوتاه را زنده می‌کند. علی عزیز قول داده که یکی دیگر از قسمت‌های ناقص این مجموعه را هم برای دستنوشته‌ها بفرستد.

در این قسمت شنیدنی‌های جالبی درباره چگونگی پیدا شدن مرجعی معروف به حاج آقا روح‌الله در بین فعالان سیاسی آن زمان خواهید شنید. همینطور قسمت یازدهم تنها قسمتی از این مجموعه است که در آن صدای اشرف پهلوی هم شنیده می‌شود. در این بخش صدای این افراد را به ترتیب خواهید شنید:

ابوالحسن بنی‌صدر، اردشیر زاهدی، آیت‌الله حسینعلی منتظری، حجت‌الاسلام علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، دکتر کریم سنجابی، حاج محمد شانه‌چی، دکتر علی امینی، داریوش همایون، دکتر احسان نراقی و اشرف پهلوی.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نظر شما چیست؟

توضیحی درباره مستند فرزندانقلاب

--> همانطور که بارها توضیح‌ داده‌ام این مستند محصول بی‌بی‌سی فارسی است و نقش من همانطور که در تیتراژ فیلم آمده محقق و یکی...